Medarbejdere

Ledelse

Jens Otto Madsen

Rektor

MA

ma@vuctm.dk

23 26 12 78

Erik Dose Hvid

Vicerektor og hf-uddannelseschef

EH

eh@vuctm.dk

23 60 65 30

Kirsten Torp

Avu-uddannelseschef

KTO

kto@vuctm.dk

61 14 03 85

Pia Storm

Afdelingschef i Nykøbing-afdelingen

PS

ps@vuctm.dk

27 89 53 73

Øvrig ledelse

Dorte Krogsgaard Jensen

Administrationsleder, bogholderi

DKJ

dkj@vuctm.dk

96 17 86 82

Marenlise Facius

Ordblindekoordinator

MF

marenlise.facius2@skolekom.dk

40 18 58 86

Administration

Anette Frostholm

Markedsføringsmedarbejder

AF

af@vuctm.dk

96 17 86 79

Anne Sofie Langhoff Wenzel

Assistent, kursistadministration på hf

SLW

slw@vuctm.dk

96 17 86 70

Dorte Krogsgaard Jensen

Administrationsleder, bogholderi

DKJ

dkj@vuctm.dk

96 17 86 82

Grethe Grønkjær

Assistent, bogudlevering og kursistadministration

GG

gg@vuctm.dk

96 69 13 30

Irene Christensen

Assistent, løn, SU og SVU

IC

ic@vuctm.dk

96 17 86 72

Lena Renee Andersen

Assistent, kursistadministration på OBU, FVU og avu

LRA

lra@vuctm.dk

96 17 86 74

Marina Mehlsen

Assistent, reception og bogudlevering

MLM

mlm@vuctm.dk

It

Finn Godsk Madsen

It-administrator

FM

fm@vuctm.dk

40 24 26 83

Arne Thomsen

It-medhjælper

AT

at@vuctm.dk

23 35 10 53

Kasper Kristensen

It-medhjælper

KK

kk@vuctm.dk

Servicepersonale

Steen Erichsen

Serviceleder

STE

ste@vuctm.dk

23 61 66 20

Andrea Fabiana D'Ovidio

Kantineleder i Thisted

ADO

andrea.dovidio@skolekom.dk

Jampee Pedersen

Rengøringsassistent

JP

Jette Dinsen

Rengøringsassistent

JDI

Kirsten Andersen

Rengøringsassistent

KAN

Lasse Tinggaard Berg

Servicemedarbejder

LTB

Maria Hrafnhildur Gudbjartsdottir

Rengøringsassistent

MHG

Orawan Boeck Kristensen

Kantinemedhjælper

NUT

Paw Gregersen

Servicemedarbejder

PKG

Atcharawan Prathamte

Kantinemedhjælper

APR

Vejledning

Annette Horsholt

Koordinerende vejleder

AHO

aho@vuctm.dk

40 20 00 58

Lars Lunne Sørensen

Kursistcoach, dansk, FVU-matematik, idræt og matematik

LLS

lars.lunne@skolekom.dk

61 14 01 26

Nina Engholm Schousgaard

Vejleder

NES

nes@vuctm.dk

23 31 26 93

Susanne Birk

Vejleder

SBI

sbi@vuctm.dk

23 31 27 98

Trine Overgaard

Vejleder

TOV

tov@vuctm.dk

23 64 84 79

Avu / FVU / OBU

Anette Jensen

Læsevejleder, dansk og ordblindeundervisning

AJ

anette.jensen63@skolekom.dk

Anne Brink

Dansk, FVU-læsning, FVU-matematik og matematik

ABR

anne.brink4@skolekom.dk

Anne Marie Ørtoft

Dansk, dansk som 2. sprog og ordblindeundervisning

AMA

anne.marie.oertoft2@skolekom.dk

Annelise Bedsted Dige

Dansk, engelsk og idræt

ABD

annelise.bedsted.dige@skolekom.dk

Astrid Eriksen

Dansk, engelsk, formidling og tysk

ER

astrid.eriksen1@skolekom.dk

Birthe Hede Andersen

FVU-matematik, it, matematik og naturfag

BH

birthe.hede.andersen@skolekom.dk

Else Vestergaard

Læsevejleder, dansk, engelsk og FVU-læsning

EV

else.vestergaard4@skolekom.dk

Gerda Galsgaard

Ordblindeundervisning

GGA

gerda.galsgaard@skolekom.dk

Gerda Kollerup

Dansk, engelsk, FVU og ordblindeundervisning

GKO

gerda.kollerup1@skolekom.dk

Gull-Britt Møller Pedersen

Dansk, dansk som 2. sprog og matematik

GMP

gull-britt.pedersen@skolekom.dk

Hanne Roug Stadsholt

Dansk og engelsk

HRS

hanne.stadsholt@skolekom.dk

Helle Cæsar

Dansk som 2. sprog

HCT

helle.caesar.trend.madsen@skolekom.dk

Helle Mommer Pedersen

Dansk som 2. sprog, FVU-læsning og ordblindeundervisning

HMP

helle.mommer.pedersen1@skolekom.dk

Iben Kim Urth Vinstrup

Idræt og matematik

IKJ

iben.urth.jensen@skolekom.dk

Ina Søgaard Pedersen

Dansk og engelsk

ISP

ina.pedersen3@skolekom.dk

Jane Zefting

Billedkunst, dansk og matematik

JZ

jane.zefting@skolekom.dk

Janni Schmücker Jensen

Dansk, engelsk og ordblindeundervisning

JSJ

janni.schmucker.jensen@skolekom.dk

Kirsten Viborg

Dansk og engelsk

KVI

kirsten.viborg1@skolekom.dk

Lars Lunne Sørensen

Kursistcoach, dansk, FVU-matematik, idræt og matematik

LLS

lars.lunne@skolekom.dk

61 14 01 26

Lars Lyremark

Historie, it, ordblindeundervisning og samfundsfag

LL

lars.lyremark@skolekom.dk

Lene Sprogøe Johansen

Dansk, FVU-læsning og ordblindeundervisning

LSJ

lene.sprogoee.johansen@skolekom.dk

Lisbeth Christensen

Engelsk og samfundsfag

LCH

lisbeth.christensen42@skolekom.dk

Marenlise Facius

Ordblindekoordinator

MF

marenlise.facius2@skolekom.dk

40 18 58 86

Mette Gamborg Skiffard

Dansk og engelsk

MGS

mette.gamborg.skiffard@skolekom.dk

Mette Musgaard

Dansk og dansk som 2. sprog

MMU

mette.musgaard2@skolekom.dk

Per Bengtson

It og matematik

PB

per.bengtson@skolekom.dk

Per Svoldgaard Nielsen

It, matematik, naturfag og pædagogisk it-vejleder

PSN

per.svoldgaard@skolekom.dk

Sara Poulsen

Biologi, fysik, historie, kemi og matematik

SPO

sara.poulsen13@skolekom.dk

Silvia Christensen

Dansk som 2. sprog og engelsk

SCH

silvia.christensen@skolekom.dk

Stinne Holt

Billedkunst, dansk, dansk som 2. sprog, FVU-læsning og ordblindeundervisning

SHO

stinne.holt1@skolekom.dk

Tim Elleriis

Engelsk og matematik

TGE

tim.guyton.soerensen@skolekom.dk

Hf

Camilla Birk Torrild

Idræt og psykologi

CBT

camilla.birk.torrild@skolekom.dk

Camilla Louise Nielsen

Idræt og psykologi

CLN

camilla.louise.nielsen4@skolekom.dk

Carina Lynggaard

Kemi

CLY

carina.lynggaard2@skolekom.dk

Catherine Lønholdt

Design og engelsk

CL

cl@vuctm.dk

Claus Jokumsen

Surf-koordinator

CJO

cjo@vuctm.dk

22 77 52 53

Dennis Walther Lauesen

Biologi

DWL

dennis.walther.nielsen@skolekom.dk

Ejner Blem Damholt

Biologi og geografi

EBD

ejner.damholt@skolekom.dk

Else Bisgaard

Dansk og religion

EB

else.bisgaard@skolekom.dk

Emil Fuglsang Møller

Dansk og mediefag

EFM

emil.fuglsang.moeller@skolekom.dk

Gunsteinn Jakobsson

Kemi og matematik

GJ

gunnsteinn.jakobsson@skolekom.dk

Hanne Sejersen

Dansk, filosofi og samfundsfag

SE

hanne.sejersen@skolekom.dk

Johnny Vang Dahlberg

Fysik og matematik

JD

johnny.vang.dahlberg@skolekom.dk

Kathrine Kragelund Bjørn

BARSEL – Dansk og religion

KKB

kathrine.kragelund.bjoern1@skolekom.dk

Kirstine Aasbjerg Andersen

Historie og religion

KAA

kirstine.aasbjerg.andersen@skolekom.dk

Knud Søgaard Pedersen

Astronomi, fysik og matematik

KP

knud.soegaard@skolekom.dk

Kristian Nedergaard Jensen

Erhvervsøkonomi, innovation og samfundsfag

KNJ

kristian.nedergaard.jensen1@skolekom.dk

Kristoffer Kempe

Dansk og samfundsfag

KKE

kristoffer.kempe@skolekom.dk

Lars Bo Majgaard

Historie og samfundsfag

BM

lars.bo.majgaard@skolekom.dk

Lars Kehlet Hansen

Matematik

LKH

lars.kehlet.hansen@skolekom.dk

Lotte Grubbe

Engelsk og historie

LOG

lotte.grubbe@skolekom.dk

Mads Nielsen

Dansk og historie

MNI

mads.nielsen430@skolekom.dk

Maiken Mette Sørdahl Nielsen

Engelsk og musik

MS

maiken.soerdahl@skolekom.dk

Mette Bock Gadegaard

Uddannelseskonsulent Erhverv, dansk og design

MBG

mbg@vuctm.dk

61 14 01 27

Michael Ellegaard Haslund

Historie og religion

MEH

michael.ellegaard.jensen@skolekom.dk

Mihaela Rasmussen

Engelsk

MR

mihaela.rasmussen1@skolekom.dk

Mikkel Røjle Bruun

Geografi

MRB

mikkel.roejle.bruun@skolekom.dk

Ole Storm

Social vicevært ved HF-Cold Hawaii og surf-instruktør

OSC

osc@vuctm.dk

Pernille Elleriis

BARSEL – Biologi

PGE

pernille.elleriis1@skolekom.dk

Peter Christian Wendt

Historie og idræt

PCW

peter.christian.wendt2@skolekom.dk

Rikke Klovborg Søborg

Dansk og psykologi

RKS

rikke.klovborg.soeborg1@skolekom.dk

Sine Lanng

Dansk og samfundsfag

SLA

sine.lanng.andersen2@skolekom.dk

Stella Thomey Bach

Engelsk

STB

stb@vucthymors.dk

Thomas Wolsing

Billedkunst

TW

thomas.wolsing3@skolekom.dk

Torben Raj Persson

Dansk og SPS-støttelærer

TPE

torben.raj.persson@skolekom.dk

VUC Erhverv

Mette Bock Gadegaard

Uddannelseskonsulent Erhverv, dansk og design

MBG

mbg@vuctm.dk

61 14 01 27

Lene Skou Hansen

Uddannelseskonsulent

LSH

lsh@vuctm.dk

21 30 35 71