Medarbejdere

Her kan du se en liste over alle vores medarbejdere, eller sortere på en afdeling.

  •  
  •  
  •  
  •  
  • Ledelse

    • Jens Otto Madsen
      Rektor


      Send email
      Mobiltelefon: 23 26 12 78Jens Otto Madsen
    • Erik Dose Hvid
      Vicerektor og hf-uddannelseschef


      Send email
      Mobiltelefon: 23 60 65 30Erik Dose Hvid
    • Vibeke Schöllhammer
      Avu-uddannelseschef


      Send email
      Mobiltelefon: 24 66 25 72Vibeke Schöllhammer
    • Kirsten Jensen
      Økonomi- og administrationschef


      Send email
      Mobiltelefon: 24 41 57 26Kirsten Jensen
    • Kirsten Torp
      Afdelingschef


      Send email
      Mobiltelefon: 61 14 03 85Kirsten Torp
  • Øvrig ledelse

    • Catherine Lønholdt
      Pædagogisk hf-leder, kursusleder, koordinator for FLEX-undervisning, design og engelsk


      Send emailCatherine Lønholdt
    • Dorte Krogsgaard Jensen
      Administrationsleder, bogholderi


      Send email
      Direkte telefon: 96 17 86 82Dorte Krogsgaard Jensen
    • Marenlise Facius
      Ordblindekoordinator


      Send email
      Mobiltelefon: 40 18 58 86Marenlise Facius
    • Pia Storm
      Uddannelsesvejleder, pædagogisk avu-leder, dansk, FVU-læsning, it og samfundsfag


      Send emailPia Storm
  • Administration/it

    • Anette Frostholm
      Markedsføringsmedarbejder


      Send email
      Direkte telefon: 96 17 86 79Anette Frostholm
    • Anne Sofie Langhoff Wenzel
      Assistent, kursistadministration og SU


      Send emailAnne Sofie Langhoff Wenzel
    • Arne Thomsen
      It-medhjælper


      Send email
      Mobiltelefon: 23 35 10 53Arne Thomsen
    • Dorte Krogsgaard Jensen
      Administrationsleder, bogholderi


      Send email
      Direkte telefon: 96 17 86 82Dorte Krogsgaard Jensen
    • Finn Godsk Madsen
      It-administrator


      Send email
      Mobiltelefon: 40 24 26 83Finn Godsk Madsen
    • Grethe Grønkjær
      Assistent, bogudlevering og kursistadministration


      Send email
      Direkte telefon: 96 69 13 30Grethe Grønkjær
    • Hanne Ottesen
      Assistent, kursistadministration og SU


      Send email
      Direkte telefon: 96 17 86 70Hanne Ottesen
    • Irene Christensen
      Assistent, løn, SU og SVU


      Send email
      Direkte telefon: 96 17 86 72Irene Christensen
    • Kasper Kristensen
      It-medhjælper


      Send emailKasper Kristensen
    • Marie Grethe Jensen
      Kontorelev


      Send emailMarie Grethe Jensen
    • Vibeke Johansen
      Assistent, kursistadministration


      Send email
      Direkte telefon: 96 69 13 31Vibeke Johansen
    • Vivi Christensen
      Assistent, reception og bogudlevering


      Send email
      Direkte telefon: 96 17 86 73Vivi Christensen
  • Teknisk servicepersonale

    • Andrea Fabiana D´Ovidio
      Kantineleder i Thisted


      Send email
      Direkte telefon: 60 80 07 06Andrea Fabiana D´Ovidio
    • Jampee Pedersen
      Rengøringsassistent


      Jampee Pedersen
    • Jette Dinsen
      Rengøringsassistent


      Jette Dinsen
    • Kirsten Andersen
      Rengøringsassistent


      Kirsten Andersen
    • Orawan Boeck Kristensen
      Kantinemedhjælper


      Orawan Boeck Kristensen
    • Peter Staugaard
      Servicemedarbejder


      Peter Staugaard
    • Steen Erichsen
      Serviceleder


      Send email
      Mobiltelefon: 23 61 66 20Steen Erichsen
    • Torben Mortensen
      Servicemedarbejder


      Torben Mortensen
  • Vejledning

    • Hans Styrishave
      Studievejleder, historie og psykologi


      Send emailHans Styrishave
    • Ida Pind Jakobsen
      Studievejleder, biologi og kemi


      Send emailIda Pind Jakobsen
    • Karen Margrethe Daugård
      Uddannelsesvejleder, engelsk og tysk


      Send emailKaren Margrethe Daugård
    • Klaus Henrik Andersen
      Uddannelsesvejleder, it og vejledningsforløb


      Send emailKlaus Henrik Andersen
    • Lars Bo Majgaard
      Studievejleder, historie og samfundsfag


      Send emailLars Bo Majgaard
    • Lars Lunne Sørensen
      Kursistcoach i Nykøbing og Thisted, dansk, FVU-matematik, idræt og mat.


      Send email
      Mobiltelefon: 61 14 01 26Lars Lunne Sørensen
    • Pia Storm
      Uddannelsesvejleder, pædagogisk avu-leder, dansk, FVU-læsning, it og samfundsfag


      Send emailPia Storm
  • Avu/FVU/OBU

    • Anette Jensen
      Læsevejleder, dansk og ordblindeundervisning


      Send emailAnette Jensen
    • Anne Brink
      Dansk, FVU-læsning, FVU-matematik og matematik


      Send emailAnne Brink
    • Anne Kirstine Holt
      Billedkunst, dansk, dansk som 2. sprog, FVU-læsning og ordblindeundervisning


      Send emailAnne Kirstine Holt
    • Anne Marie Ørtoft
      Dansk, dansk som 2. sprog og ordblindeundervisning


      Send emailAnne Marie Ørtoft
    • Anne Merete Bro
      Dansk, dansk som 2. sprog, engelsk og FVU-læsning


      Send emailAnne Merete Bro
    • Annelise Bedsted Dige
      Dansk, engelsk og idræt


      Send emailAnnelise Bedsted Dige
    • Astrid Eriksen
      Dansk, engelsk, formidling og tysk


      Send emailAstrid Eriksen
    • Birthe Hede Andersen
      FVU-matematik, it, matematik og naturfag


      Send emailBirthe Hede Andersen
    • Dorte Kjær
      Billedkunst, dansk, engelsk og ordblindeundervisning


      Send emailDorte Kjær
    • Else Vestergaard
      Læsevejleder, dansk, engelsk og FVU-læsning


      Send emailElse Vestergaard
    • Elsebeth Møller
      Engelsk, tysk og ordblindeundervisning


      Send emailElsebeth Møller
    • Gull-Britt Møller Pedersen
      Dansk, dansk som 2. sprog og matematik


      Send emailGull-Britt Møller Pedersen
    • Helle Mommer Pedersen
      FVU-læsning og ordblindeundervisning


      Send emailHelle Mommer Pedersen
    • Iben Kim Urth Jensen
      Rotationsvikar og SPS


      Send emailIben Kim Urth Jensen
    • Jane Zefting
      Billedkunst og dansk


      Send emailJane Zefting
    • Janni Schmücker Jensen
      Dansk, engelsk, FVU-læsning og ordblindeundervisning


      Send emailJanni Schmücker Jensen
    • Karen Margrethe Daugård
      Uddannelsesvejleder, engelsk og tysk


      Send emailKaren Margrethe Daugård
    • Klaus Henrik Andersen
      Uddannelsesvejleder, it og vejledningsforløb


      Send emailKlaus Henrik Andersen
    • Lars Lunne Sørensen
      Kursistcoach i Nykøbing og Thisted, dansk, FVU-matematik, idræt og mat.


      Send email
      Mobiltelefon: 61 14 01 26Lars Lunne Sørensen
    • Lars Lyremark
      Historie, it, ordblindeundervisning og samfundsfag


      Send emailLars Lyremark
    • Lene Sprogøe Johansen
      Rotationsvikar


      Send emailLene Sprogøe Johansen
    • Marenlise Facius
      Ordblindekoordinator


      Send email
      Mobiltelefon: 40 18 58 86Marenlise Facius
    • Martin Hvass Nielsen
      Pædagogmedhjælper, SPS


      Send emailMartin Hvass Nielsen
    • Nancy Vestergaard
      Dansk, engelsk og FVU-læsning


      Send emailNancy Vestergaard
    • Ole Mikkelsen
      Engelsk, it og matematik


      Send emailOle Mikkelsen
    • Per Bengtson
      It og matematik


      Send emailPer Bengtson
    • Per Svoldgaard Nielsen
      It, matematik og naturfag


      Send emailPer Svoldgaard Nielsen
    • Pia Storm
      Uddannelsesvejleder, pædagogisk avu-leder, dansk, FVU-læsning, it og samfundsfag


      Send emailPia Storm
    • Sara Poulsen
      Biologi, fysik, historie, kemi og matematik


      Send emailSara Poulsen
    • Sine Hertz Bjerregaard
      Dansk, dansk som 2. sprog, engelsk og FVU-læsning


      Send emailSine Hertz Bjerregaard
    • Susanne Kjær
      Dansk, engelsk og FVU-læsning


      Send emailSusanne Kjær
  • Hf

    • Andreas Rovsing Timm
      Idræt, projektleder på HF-Cold Hawaii


      Send emailAndreas Rovsing Timm
    • Bente Gellert Ringgård
      Engelsk


      Send emailBente Gellert Ringgård
    • Carina Lynggaard
      Kemi


      Send emailCarina Lynggaard
    • Carla Maria Sucena Vieira
      Dansk og psykologi


      Send emailCarla Maria Sucena Vieira
    • Catherine Lønholdt
      Pædagogisk hf-leder, kursusleder, koordinator for FLEX-undervisning, design og engelsk


      Send emailCatherine Lønholdt
    • Claus Jokumsen
      Udviklingskoordinator


      Send email
      Mobiltelefon: 22 77 52 53Claus Jokumsen
    • Ejner Blem Damholt
      Biologi og geografi


      Send emailEjner Blem Damholt
    • Else Bisgaard
      Dansk og religion


      Send emailElse Bisgaard
    • Finn Noer
      Mediefag


      Send emailFinn Noer
    • Gunsteinn Jakobsson
      Kemi og matematik


      Send emailGunsteinn Jakobsson
    • Hanne Sejersen
      Dansk, filosofi og samfundsfag


      Send emailHanne Sejersen
    • Hans Styrishave
      Studievejleder, historie og psykologi


      Send emailHans Styrishave
    • Ida Pind Jakobsen
      Studievejleder, biologi og kemi


      Send emailIda Pind Jakobsen
    • Jesper Thinnesen
      Innovation og projekter


      Send email
      Mobiltelefon: 40 44 72 69Jesper Thinnesen
    • Johnny Vang Dahlberg
      Fysik og matematik


      Send emailJohnny Vang Dahlberg
    • Jytte Gellert Krogh
      Psykologi


      Send emailJytte Gellert Krogh
    • Karsten Lund Johansen
      Matematik


      Send emailKarsten Lund Johansen
    • Kathrine Kragelund Bjørn
      Dansk og religion


      Send emailKathrine Kragelund Bjørn
    • Kirstine Aasbjerg Andersen
      Historie og religion


      Send emailKirstine Aasbjerg Andersen
    • Knud Søgaard Pedersen
      Pædagogisk it-vejleder, astronomi, fysik og matematik


      Send emailKnud Søgaard Pedersen
    • Kristian Nedergaard Jensen
      Erhvervsøkonomi, innovation og samfundsfag


      Send emailKristian Nedergaard Jensen
    • Kristoffer Kempe
      Dansk og samfundsfag


      Send emailKristoffer Kempe
    • Lars Bo Majgaard
      Studievejleder, historie og samfundsfag


      Send emailLars Bo Majgaard
    • Lars Krogh Petersen
      Dansk og historie


      Send emailLars Krogh Petersen
    • Lotte Grubbe
      Engelsk og historie


      Send emailLotte Grubbe
    • Maiken Mette Sørdahl Nielsen
      Engelsk og musik


      Send emailMaiken Mette Sørdahl Nielsen
    • Merete Østergaard
      Dansk


      Send emailMerete Østergaard
    • Mette Bock Gadegaard
      Dansk og design


      Send emailMette Bock Gadegaard
    • Mihaela Rasmussen
      Engelsk


      Send emailMihaela Rasmussen
    • Ole Storm
      Social vicevært ved HF-Cold Hawaii og surf-instruktør


      Send emailOle Storm
    • Peter Toftgaard Dubillot
      Biologi og idræt


      Send emailPeter Toftgaard Dubillot
    • Rene Günther
      Geografi og matematik


      Send emailRene Günther
    • Rikke Klovborg Søborg
      Dansk og psykologi


      Send emailRikke Klovborg Søborg
    • Sine Lanng Andersen
      Dansk og samfundsfag


      Send emailSine Lanng Andersen
    • Stella Bach Guldager
      Engelsk


      Send emailStella Bach Guldager
    • Sven Rommehöller
      Drama og engelsk


      Send emailSven Rommehöller
    • Søren Arani Mortensen
      Matematik


      Send emailSøren Arani Mortensen
    • Thomas Wolsing
      Billedkunst


      Send emailThomas Wolsing
    • Torben Raj Persson
      Dank og SPS-støttelærer


      Send emailTorben Raj Persson
  • VUC Erhverv

    • Karin Korsgaard Kristensen
      Uddannelseskonsulent


      Send email
      Mobiltelefon: 51 55 48 78Karin Korsgaard Kristensen