Medarbejdere

Ledelse

Jens Otto Madsen

Rektor

MA

ma@vuctm.dk

23 26 12 78

Erik Dose Hvid

Vicerektor og hf-uddannelseschef

EH

eh@vuctm.dk

23 60 65 30

Kirsten Torp

Avu-uddannelseschef

KTO

kto@vuctm.dk

61 14 03 85

Annette Horsholt

Administrationsleder og koordinerende vejleder

AHO

aho@vuctm.dk

40 20 00 58

Øvrig ledelse

Marenlise Facius

Ordblindekoordinator

MF

marenlise.facius2@skolekom.dk

40 18 58 86

Administration

Anette Frostholm

Markedsføringsmedarbejder

AF

af@vuctm.dk

96 17 86 79

Anne Møller

Kontorelev

AMO

amo@vuctm.dk

96 17 86 71

Anne Sofie Langhoff Wenzel

Assistent, kursistadministration på hf

SLW

slw@vuctm.dk

96 17 86 70

Dorte Krogsgaard Jensen

Assistent, bogholderi

DKJ

dkj@vuctm.dk

96 17 86 82

Grethe Grønkjær

Assistent, bogudlevering og kursistadministration

GG

gg@vuctm.dk

96 69 13 30

Irene Christensen

Assistent, løn samt SU- og SVU-vejledning

IC

ic@vuctm.dk

96 17 86 72

Lena Renee Andersen

Assistent, kursistadministration på OBU, FVU og avu samt SU-vejledning

LRA

lra@vuctm.dk

96 17 86 74

Marie Grethe Jensen

Markedsføringsmedarbejder, barselsvikar

MGJ

mgj@vuctm.dk

96 17 86 79

It

Finn Godsk Madsen

It-administrator

FM

fm@vuctm.dk

40 24 26 83

Arne Thomsen

It-medhjælper

AT

at@vuctm.dk

23 35 10 53

Kasper Kristensen

It-medhjælper

KK

kk@vuctm.dk

Servicepersonale

Steen Erichsen

Serviceleder

STE

ste@vuctm.dk

23 61 66 20

Lasse Tinggaard Berg

Servicemedarbejder

LTB

Paw Gregersen

Servicemedarbejder

PKG

Jette Dinsen

Rengøringsassistent

JDI

Kirsten Andersen

Rengøringsassistent

KAN

Maria Hrafnhildur Gudbjartsdottir

Rengøringsassistent

MHG

Andrea Fabiana D'Ovidio

Kantineleder i Thisted

ADO

andrea.dovidio@skolekom.dk

Orawan Boeck Kristensen

Kantinemedhjælper

NUT

Atcharawan Prathamte

Kantinemedhjælper

APR

Vejledning

Annette Horsholt

Administrationsleder og koordinerende vejleder

AHO

aho@vuctm.dk

40 20 00 58

Susanne Birk

Vejleder

SBI

sbi@vuctm.dk

23 31 27 98

Nina Engholm Schousgaard

Vejleder

NES

nes@vuctm.dk

23 31 26 93

Anne Brink

Dansk, matematik, FVU-læsning, FVU-matematik og vejleder

ABR

anne.brink4@skolekom.dk

Kursistcoach

Lars Lunne Sørensen

Kursistcoach, dansk, FVU-matematik, idræt og matematik

LLS

lars.lunne@skolekom.dk

61 14 01 26

Avu / FVU / OBU

Anette Jensen

Læsevejleder, dansk og ordblindeundervisning

AJ

anette.jensen63@skolekom.dk

Anne Brink

Dansk, matematik, FVU-læsning, FVU-matematik og vejleder

ABR

anne.brink4@skolekom.dk

Anne Marie Ørtoft

Dansk, dansk som 2. sprog og ordblindeundervisning

AMA

anne.marie.oertoft2@skolekom.dk

Annelise Bedsted Dige

Dansk, engelsk og idræt

ABD

annelise.bedsted.dige@skolekom.dk

Astrid Eriksen

Dansk, engelsk, formidling og tysk

ER

astrid.eriksen1@skolekom.dk

Carsten Ulrich Pedersen

It, matematik og naturfag

CUP

carsten.pedersen138@skolekom.dk

Else Vestergaard

Læsevejleder, dansk, engelsk og FVU-læsning

EV

else.vestergaard4@skolekom.dk

Gerda Galsgaard

Ordblindeundervisning

GGA

gerda.galsgaard@skolekom.dk

Gerda Kollerup

Dansk og FVU-læsning

GKO

gerda.kollerup1@skolekom.dk

Gull-Britt Møller Pedersen

Dansk, dansk som 2. sprog og matematik

GMP

gull-britt.pedersen@skolekom.dk

Hanne Roug Stadsholt

Dansk og engelsk

HRS

hanne.stadsholt@skolekom.dk

Helle Cæsar

Dansk som 2. sprog og engelsk

HCT

helle.caesar.trend.madsen@skolekom.dk

Helle Mommer Pedersen

Dansk som 2. sprog, FVU-læsning og ordblindeundervisning

HMP

helle.mommer.pedersen1@skolekom.dk

Iben Kim Urth Vinstrup

Idræt og matematik

IKJ

iben.urth.jensen@skolekom.dk

Jane Zefting

Billedkunst, dansk og matematik

JZ

jane.zefting@skolekom.dk

Janni Schmücker Jensen

Dansk, engelsk og ordblindeundervisning

JSJ

janni.schmucker.jensen@skolekom.dk

Kirsten Viborg

Dansk og engelsk

KVI

kirsten.viborg1@skolekom.dk

Lars Lunne Sørensen

Kursistcoach, dansk, FVU-matematik, idræt og matematik

LLS

lars.lunne@skolekom.dk

61 14 01 26

Lene Sprogøe Johansen

Dansk, FVU-læsning og ordblindeundervisning

LSJ

lene.sprogoee.johansen@skolekom.dk

Lisbeth Christensen

Engelsk og samfundsfag

LCH

lisbeth.christensen42@skolekom.dk

Marenlise Facius

Ordblindekoordinator

MF

marenlise.facius2@skolekom.dk

40 18 58 86

Mette Gamborg Skiffard

Dansk og engelsk

MGS

mette.gamborg.skiffard@skolekom.dk

Per Bengtson

It og matematik

PB

per.bengtson@skolekom.dk

Per Svoldgaard Nielsen

It, matematik, naturfag og pædagogisk it-vejleder

PSN

per.svoldgaard@skolekom.dk

Sara Poulsen

Biologi, fysik, historie, kemi og matematik

SPO

sara.poulsen13@skolekom.dk

Silvia Christensen

Dansk som 2. sprog, engelsk og KUU

SCH

silvia.christensen@skolekom.dk

Stinne Møller-Hansen

Billedkunst, dansk, dansk som 2. sprog, FVU-læsning og ordblindeundervisning

SHO

stinne.holt1@skolekom.dk

Susanne Kjær

Dansk som 2. sprog og engelsk

SK

susanne.kjaer5@skolekom.dk

Tim Elleriis

Engelsk og matematik

TGE

tim.guyton.soerensen@skolekom.dk

Hf

Andreas Fogt Larsen

Surf-lærer

ALA

ala@vuctm.dk

Camilla Birk Torrild

Idræt og psykologi

CBT

camilla.birk.torrild@skolekom.dk

Camilla Louise Grenander

Idræt og psykologi

CLG

camilla.louise.nielsen4@skolekom.dk

Carina Lynggaard

Kemi

CLY

carina.lynggaard2@skolekom.dk

Catherine Lønholdt

Design og engelsk

CL

cl@vuctm.dk

Claus Jokumsen

Surf-koordinator

CJO

cjo@vuctm.dk

22 77 52 53

Ditte Klostergaard Jessen

Biologi

DJE

ditte.klostergaard.jessen@skolekom.dk

Ejner Blem Damholt

Biologi og geografi

EBD

ejner.damholt@skolekom.dk

Else Bisgaard

Dansk og religion

EB

else.bisgaard@skolekom.dk

Emil Fuglsang Møller

Dansk og mediefag

EFM

emil.fuglsang.moeller@skolekom.dk

Gunsteinn Jakobsson

Kemi og matematik

GJ

gunnsteinn.jakobsson@skolekom.dk

Hanne Sejersen

Dansk, filosofi og samfundsfag

SE

hanne.sejersen@skolekom.dk

Johnny Vang Dahlberg

Fysik og matematik

JD

johnny.vang.dahlberg@skolekom.dk

Kathrine Kragelund Bjørn

Dansk og religion

KKB

kathrine.kragelund.bjoern1@skolekom.dk

Kirstine Aasbjerg Andersen

Historie og religion

KAA

kirstine.aasbjerg.andersen@skolekom.dk

Knud Søgaard Pedersen

Astronomi, fysik og matematik

KP

knud.soegaard@skolekom.dk

Kristian Nedergaard Jensen

Erhvervsøkonomi, innovation og samfundsfag

KNJ

kristian.nedergaard.jensen1@skolekom.dk

Kristoffer Kempe

Dansk og samfundsfag

KKE

kristoffer.kempe@skolekom.dk

Lars Bo Majgaard

Historie og samfundsfag

BM

lars.bo.majgaard@skolekom.dk

Lars Kehlet Hansen

Matematik

LKH

lars.kehlet.hansen@skolekom.dk

Lotte Grubbe

Engelsk og historie

LOG

lotte.grubbe@skolekom.dk

Maiken Mette Sørdahl Nielsen

Engelsk og musik

MS

maiken.soerdahl@skolekom.dk

Mette Bock Gadegaard

Uddannelseskonsulent Erhverv, dansk og design

MBG

mbg@vuctm.dk

61 14 01 27

Michael Ellegaard Haslund

Historie og religion

MEH

michael.ellegaard.haslund@skolekom.dk

Mihaela Rasmussen

Engelsk

MR

mihaela.rasmussen1@skolekom.dk

Mikkel Røjle Bruun

Geografi

MRB

mikkel.roejle.bruun@skolekom.dk

Pernille Elleriis

Biologi

PGE

pernille.elleriis1@skolekom.dk

Peter Christian Wendt

Historie og idræt

PCW

peter.christian.wendt2@skolekom.dk

Rikke Klovborg Søborg

Dansk og psykologi

RKS

rikke.klovborg.soeborg1@skolekom.dk

Sine Lanng

Dansk og samfundsfag

SLA

sine.lanng1@skolekom.dk

Stella Thomey Bach

Engelsk

STB

stb@vucthymors.dk

Thomas Wolsing

Billedkunst

TW

thomas.wolsing3@skolekom.dk

Torben Raj Persson

Dansk og SPS-støttelærer

TPE

torben.raj.persson@skolekom.dk

VUC Erhverv

Mette Bock Gadegaard

Uddannelseskonsulent Erhverv, dansk og design

MBG

mbg@vuctm.dk

61 14 01 27

Lene Skou Hansen

Uddannelseskonsulent

LSH

lsh@vuctm.dk

21 30 35 71